Реле напруги 1-фазне серії RV торгової марки UEC технічно підходить для захисту однофазних мереж від відхилень напруги — наприклад, для автоматичного відключення навантаження при просадці до 180 В або стрибку вище 260 В (контакт SPDT, струм 10 А AC/DC).
Для яких ситуацій технічно підходить?
На основі технічних характеристик товар може використовуватись для:
- Захисту побутової техніки (холодильник, пральна машина, кондиціонер) від підвищеної або зниженої напруги в однофазній мережі 220 В AC, де необхідне автоматичне відключення при виході за діапазон 180÷260 В (номінальна напруга живлення 220 AC, діапазон регульованих напруг 180÷260 В)
- Встановлення у розподільних щитах на DIN-рейку, де потрібен контроль якості напруги з регульованою затримкою повторного ввімкнення від 0,1 до 10 с — для запобігання частим перемиканням при нестабільному живленні (затримка спрацювання 0,1÷10 с, затримка початку роботи 0,5 с)
- Застосування в системах з регульованим гістерезисом спрацювання (5÷20%), де важливо уникнути "дрижання" контактів при напрузі поблизу порогових значень (похибка спрацювання реле не більше 1%)
Які технічні параметри це забезпечують?
Технічні параметри товару дозволяють його використання у таких ситуаціях:
- Комутація навантажень до 10 А AC/DC при номінальній напрузі контактної групи 250 AC / 24 DC, що дозволяє підключати контактори або безпосередньо керувати навантаженнями (1 перемикаючий контакт SPDT, категорія застосування AC1)
- Витримка імпульсних перенапруг до 4000 В при номінальній напрузі ізоляції 270 В, що забезпечує стійкість до перехідних процесів у мережі (категорія перенапруги III, відповідність ДСТУ EN 60947-5-1)
- Тривала механічна надійність — не менше 1×10⁷ циклів ввімкнення/вимкнення та електрична зносостійкість не менше 1×10⁶ циклів (час скидання не більше 1000 мс)
Чим відрізняються позиції серії RV
Серія включає 4 артикули, що розрізняються за напругою живлення та діапазоном вимірюваних напруг:
| Артикул | Напруга живлення | Допуск напруги живлення | Діапазон регулювання | Споживана потужність |
| RV-01/A220 | 220 AC | 160÷270 В | 180÷260 В | 4,9 ВА |
| RV-01/AD240 | 110-240 AC/DC | 50÷270 В | 65÷260 В | 1,2 ВА AC / 0,5 Вт DC |
| RV-02/A220 | 220 AC | 160÷270 В | 180÷260 В | 4,9 ВА |
| RV-02/AD240 | 110-240 AC/DC | 50÷270 В | 65÷260 В | 1,2 ВА AC / 0,5 Вт DC |
Версії AC/DC (RV-01/AD240 та RV-02/AD240) технічно підходять для мереж зі змінним або постійним струмом напругою 110÷240 В — наприклад, для об'єктів із резервним живленням від акумуляторних систем або DC-джерел (напруга живлення 110-240 AC/DC, діапазон допуску 50÷270 В, споживана потужність від DC — 0,5 Вт).
Версії AC (RV-01/A220 та RV-02/A220) призначені виключно для мереж змінного струму 220 В AC, де постійний струм не використовується (напруга живлення 220 AC, допуск 160÷270 В, споживана потужність 4,9 ВА).
Інформація базується на технічних характеристиках виробника TM UEC. Рекомендується консультація електрика.
Комплектація
- Реле напруги 1-фазне серії RV
- Паспорт виробу
- Заводська упаковка
Технічні характеристики
Загальні для всіх типовиконань:
- Торгова марка: UEC
- Кількість перемикаючих контактів (SPDT): 1
- Номінальний струм контактних груп, А: 10 AC/DC
- Номінальна напруга контактної групи, В: 250 AC / 24 DC
- Мінімальна комутована потужність, мВт: 500
- Категорія застосування: AC1
- Діапазон регульованих напруг, В: 180÷260 (для A220) / 65÷260 (для AD240)
- Гістерезис, %: 5÷20
- Похибка спрацювання реле, %, не більше: 1
- Затримка початку роботи при подачі напруги живлення, с: 0,5
- Затримка часу спрацювання, с: 0,1÷10
- Похибка уставки регуляторів, %, не більше: 1
- Похибка регульованої затримки часу спрацювання, %: 10
- Час скидання, мс, не більше: 1000
- Діапазон частоти мережі живлення, Гц: 45÷65
- Номінальна імпульсна витримувана напруга, Uimp, В, не менше: 4000
- Номінальна напруга ізоляції, Ui, В, не менше: 270
- Категорія перенапруги: III
- Витримуваний момент затягування гвинта виводу за допомогою викрутки, Н×м: 1,2
- Максимальний переріз приєднуваних провідників одножильний, мм²: 1×2,5; 2×1,5
- Максимальний переріз приєднуваних провідників з наконечником, мм²: 1×2,5
- Механічна зносостійкість, циклів ВО, не менше: 1×10⁷
- Електрична зносостійкість, циклів ВО, не менше: 1×10⁶
- Ступінь захисту з боку виводів згідно ДСТУ EN 60529: IP20
- Відповідність стандартам: ДСТУ EN 60947-5-1; Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання
- Маса, г, не більше: 59
- Гарантійний термін: 2 роки
Специфічні параметри за типовиконаннями:
- RV-01/A220: номінальна напруга живлення 220 AC; допуск напруги живлення 160÷270 В; споживана потужність 4,9 ВА
- RV-01/AD240: номінальна напруга живлення 110-240 AC/DC; допуск напруги живлення 50÷270 В; споживана потужність 1,2 ВА AC / 0,5 Вт DC
- RV-02/A220: номінальна напруга живлення 220 AC; допуск напруги живлення 160÷270 В; споживана потужність 4,9 ВА
- RV-02/AD240: номінальна напруга живлення 110-240 AC/DC; допуск напруги живлення 50÷270 В; споживана потужність 1,2 ВА AC / 0,5 Вт DC